2019 Eat Like a Pro
Thank you for your feedback
You just added this product to your wishlist.
You just removed this product from your wishlist.
You can't add more to wishlist
Are you sure you want to clear your wishlist?
Continue
You can only compare products from the same category.
You just added an item to compare! Keep going!
You just removed an item to compare! Keep going!
Your compare list is full!
You only added 1 product. Please add more products to compare

7 min read

Marka Konferansı 2019 #EatLikeAPro Yarışması Katılım Koşulları

2019 Eat Like a Pro
2019 Eat Like a Pro

 

 

📷▪ 18 Aralık 2019 tarihinde Arçelik A.Ş. markası olan Beko’ya ait Global Instagram hesabından, Marka Konferansı 2019 etkinliğinin yapılacağı Çırağan Sarayı (Beşiktaş, İstanbul) adresi ve çevresinde bulunan kişileri hedefleyen duyuru gönderisiyle başlayan yarışmamıza, 19 Aralık 2019 saat 15:00tarihine kadar https://www.instagram.com/beko/ Instagram sayfasından yarışmaya katılıp, aktif kullanılan kişisel profili üzerinden, sağlıklı yemek fotoğrafını #EatLikeAPro hashtag’i ve @beko hesabını etiketleyerek paylaşan 100 kişi, Arçelik A.Ş.’den farklı değerlerde hediye kazanacaktır. Farklı maddi değerdeki hediyeler, jürinin seçimlerine göre sıralama yapılarak verilecektir.

📷▪Verilecek hediyelerin listesi aşağıdaki gibidir;

1 çift kişilik Camp Nou VIP Lounge FC Barcelona maç bileti

3 imzalı FC Barcelona forması

3 imzalı FC Barcelona antrenman forması

3 imzalı FC Barcelona futbol topu

3 imzalı Fenerbahçe Beko forması

10 imzalı Fenerbahçe Beko basketbol topu

10 çift kişilik Ülker Arena VIP Lounge Fenerbahçe Beko Euroleague maç bileti

67 Beko blender

📷▪ Her kullanıcı sadece 1 kez ödül kazanabilir.

📷▪ Kazanılan ödül başkasına devredilemez ve/veya ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez.

📷▪ Kazanacak olan 100 kişi Beko jürisi tarafından, 19 Aralık 2019 tarihinde belirlenecek ve kazananlar ile Beko Global’in Instagram hesabından özel mesaj (DM) yoluyla iletişime geçilecektir.

📷▪ Kazananlar arasından ödül hakkının istenilmemesi veya kazananlarla irtibata geçilememesi ve hediyelerin iletilememesi halinde jüri tüm başvuruları tekrar değerlendirip yedek talihlileri belirleyecektir.

📷▪ Kazanan kullanıcılar ile iletişim kurulması için kazandığı açıklanan kullanıcıların Marka Konferansı katılımcı bilgilerini, Marka Konferansı katılımcı kartlarınıözel mesaj (DM) veya Marka Konferansı 2019 içerisinde bulunan Beko Healthy Break Lounge’da bulunan Beko yetkililerine ulaşılması yoluyla iletmeleri gerekmektedir. Ödül sahipleriyle iletişim kurulamaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecek ve başka bir katılan/kazanan belirlenebilecektir.

📷▪ Bilgilerin gönderilmemesi, yanlış veya eksik olması durumunda katılımcı ödül kazanma hakkını kaybeder. Katılımcıların bildirdiği irtibat bilgilerinin doğru olmaması nedeniyle talihlilere ulaşılamaması durumundan Arçelik A.Ş. sorumlu değildir.

📷▪ Yarışmaya katılım ücretsizdir, isteyen herkes katılabilir. Katılım için başka ticari bir koşul aranmamaktadır.

📷▪ Katılımda sunulan kimlik ve adres bilgilerinin doğruluğu ve yeterliliğinin ispatı katılımcının sorumluluğundadır.

📷▪ Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar, ödül kazanamazlar. Kullanıcılar başkası adına ödül kazanamazlar ve profil bilgilerinin kendilerine ait olduğunu ve doğru bilgi içerdiğini kabul, beyan ve taahhüt ederler.

📷▪ Arçelik A.Ş., önceden haber vermeksizin yarışmayı durdurma, değiştirme ve yarışmada hediye verilecek ödülü düzenleme/değiştirme hakkını saklı tutar.

📷▪ Arçelik A.Ş. savaş, deprem, doğal felaketler, saldırı, terörist eylem veya benzeri mücbir sebep durumlarında kampanyayı askıya alma ve iptal etme hakkını saklı tutar.

📷▪ Bu kampanya, Arçelik Pazarlama A.Ş. tarafından düzenlenmektedir. Hiçbir şekilde Instagram markasının sahibi olan Facebook Inc. tarafından düzenlenmemekte ve sponsorluğunda yapılmamakta olup, Facebook Inc. ile herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

📷▪ Katılımcılar, işbu yarışmaya katılım amacıyla göndermiş oldukları kişisel bilgilerinin Arçelik Pazarlama A.Ş. tarafından anılan kampanya kapsamıyla sınırlı olarak kullanılmasına, arşivlenmesine ve gerektiğinde program ortakları/bağlı ajansları ile paylaşılmasına Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında açık rızaları olduğunu, bu konuda bilgilendirildiklerini beyan, kabul ve taahhüt ederler. Katılımcılar Arçelik A.Ş.’ın ve/veya program ortakları/bağlı ajanslarının kişisel verileri saklama hakkı herhangi bir coğrafi sınır ve süreye bağlı olmadığı kendi rızaları ile kabul etmişlerdir.

📷▪ Katılımcılar, Beko hesabı ile ilintili yapacakları kanuna aykırı paylaşımlardan sorumludur; Arçelik A.Ş.’ın bu konuda herhangi bir sorumluluğunun olmadığını peşinen kabul ederler.

📷▪ Katılımcının kampanyadan faydalanabilmesi için 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.

📷▪ Kazanılan ödül katılımcı tarafından değiştirilemez, devredilemez, iade edilemez veya nakde dönüştürülemez.

📷▪ Yarışmaya katılan herkes, Yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.

📷▪ Katılımcıların Yarışma şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran Arçelik A.Ş. tarafından yapılacaktır. Arçelik A.Ş. bu koşullar ve kuralları gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir ve şartlar yayınlandığı anda katılımcılar açısından bağlayıcıdır. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler. Arçelik A.Ş., Yarışma Katılım Koşulları’na uygun davranıp davranılmadığını dilediği şekilde değerlendirme ve denetleme hakkını saklı tutmaktadır.

📷▪ Koşullar ve Kurallar'ın herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak addedilirse söz konusu madde ayrılabilir olarak sayılacak ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

📷▪ Yarışma için gönderilen içerikler hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanılamaz.

📷▪ Burada geçen kampanya katılım koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir.

Marka Conference 2019 #EatLikeAPro Contest Terms and Conditions

📷▪ Starting December 18th, 2019 until December 19th, 2019, at 15:00, 100 people who participate in the contest from the Instagram page of Beko's global Instagram account, a brand of Arçelik A.Ş., on the address https://www.instagram.com/beko/, and share photos of their healthy food using the #EatLikeAPro hashtag and mention the @beko account through their active personal profile will be eligible to receive a variety of prizes from Arçelik A.Ş. The event will be held at the 2019 Marka Conference at Çırağan Palace in Istanbul. The event will begin with an announcement at the palace and the surroundings. Prizes of different material value will be handed out at the discretion of a jury.

📷▪ The list of prizes to be given is as follows:

1 Camp Nou VIP Lounge FC Barcelona match ticket for 2

3 signed FC Barcelona jerseys

3 signed FC Barcelona training kits

3 signed FC Barcelona footballs

3 signed Fenerbahce Beko jerseys

10 signed Fenerbahce Beko basketballs

10 Ülker Arena VIP Lounge Fenerbahçe Beko Euroleague match tickets for 2

67 Beko blenders

📷▪ Each user can win only 1 prize.

📷▪ The prize won cannot be transferred and / or cash may not be claimed.

📷▪ Winners will be determined by a Beko jury on December 19, 2019, and the winners will be contacted from Beko Global's Instagram account via private message (DM).

📷▪ In the event that a winner refuses a prize or that winners cannot be contacted and the prizes are not conveyed, the jury will re-evaluate all applications and determine substitute winners.

📷▪ In order to communicate with the winning users, users who have been announced as winners must submit their Marka Conference participant information, Marka Conference participant cards by private message (DM) or by contacting the Beko Healthy Break Lounge at the 2019 Marka Conference. If the winners cannot be contacted, Arçelik A.Ş. bears no responsibility and another participant / winner may be identified.

📷▪ If the information is not sent, incorrect or incomplete, the participant loses the right to win prizes. Arçelik A.Ş. can not be held responsible for any failure to reach winners due to inaccurate contact information reported by the participants.

📷▪ Participation in the contest is free of charge, anyone can participate. No other commercial condition is required for participation.

📷▪ It is the responsibility of the participant to provide proof of the accuracy and adequacy of the identity and address information provided.

📷▪ Users who are found to have provided incomplete or incorrect information cannot win prizes. Users cannot win prizes on behalf of others and accept, declare and guarantee that their profile information is their own and contains correct information.

📷▪ Arçelik A.Ş. reserves the right to cease or change the contest without prior notice and to edit / change the prize to be given in the contest without prior notice.

📷▪ Arçelik A.Ş. reserves the right to suspend and cancel the campaign in the event of war, earthquake, natural disasters, attack, terrorist act or similar force majeure.

📷▪ This campaign is organized by Arçelik Pazarlama A.Ş. It is not regulated or sponsored by Facebook Inc., the owner of the Instagram brand. It has no relationship with and is not affiliated Facebook Inc. whatsoever.

📷▪ Participants are required to submit their personal information for the purpose of participating in this contest. They declare, accept and guarantee that they give Arçelik Pazarlama A.Ş. explicit consent for this information to be used within the scope of the campaign, to be archived and to be shared with program partners / affiliated agencies as required under the Protection of Personal Data Law. Participants agree to Arçelik A.Ş.'s and / or program partners / affiliated agencies' right to store personal data and that that right is not bound by any geographical boundary and duration.

📷▪ Participants are responsible for any unlawful sharing related to the contest or what they send to the Beko account: They acknowledge in advance that Arçelik A.Ş. shares no responsibility whatsoever in the event of unlawful sharing on the part of the participant.

📷▪ Participants must be 18 years of age to receive any prizes from the campaign.

📷▪ The prize won cannot be changed, transferred, returned or converted to cash by participants.

📷▪ Anyone who participates in the contest is deemed to have read and accepted the terms and conditions therein.

📷▪ Arçelik A.Ş. shall conduct the audit and evaluation of the participants' compliance with the conditions of the contest exclusively within the framework of the information based on the declarations of the participants. Arçelik A.Ş. may change these terms and conditions without prior notice to the participants and the terms are binding for all participants at the time of publication. Changes in terms and conditions are binding for all participants. Participants therefore agree to visit this page regularly for information regarding current and/or updated conditions and rules. Arçelik A.Ş. reserves the right to evaluate and supervise how well participants comply with the Terms and Conditions of participation as it wishes.

📷▪ If any clause of the Terms and Conditions is deemed unlawful, invalid or unenforceable, that clause shall be deemed to be separate from the rest of the terms, and shall not affect the validity and enforceability of the remaining provisions.

📷▪ Content submitted for the contest may not be used in any way to disrupt public order, may not be contrary to general morality, may not be disturbing or harassing to others, may not be used for an unlawful purpose, or may not infringe upon the intellectual and copyright rights of others.

📷▪ Campaign terms and conditions mentioned herein are subject to the laws of the Republic of Turkey.