Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете вашата споредба?
Продолжи
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

Сите партнерства обединети

 

под иста идеја:

 

#EatLikeAPro

До крајот на 2025 година, 70 милиони деца во светот ќе страдаат од дебелина. Имајќи го тоа на ум, започнавме глобална иницијатива во 2017 година за да се справиме со драматичниот пораст на стапката на дебелина кај децата низ целиот свет:  Eat Like A Pro. 

 

Кампањата #EatLikeAPro има за цел да им помогне на родителите да ги охрабрат децата да се хранат поздраво, па така се роди една идеја. Кога дознавме дека 80% од децата би се хранеле поздраво кога би знаеле дека така се хранат нивните херои, решивме да се здружиме со професионалци од различни области.  

 

Кампањата #EatLikeAPro се фокусира на тоа како најголемите светски ѕвезди стигнаа таму каде што се благодарение на користењето здрави животни навики за постигнување врвен успех.

UNICEF

Детскиот фонд на Обединетите нации или УНИЦЕФ се борат за правата и здравјето на децата повеќе од 70 години. Се здруживме со оваа организација како дел од кампањата „ Eat Like A Pro “ во 2018 година.

 

Ова партнерство веднаш даде резултати, бидејќи собравме неверојатни 1.000.000 евра донации за 11 дена, благодарение на неверојатната поддршка на фановите на социјалните мрежи од целиот свет.

Video Image

Кампањата за донации на УНИЦЕФ беше официјално започната помеѓу Беко и УНИЦЕФ на 30 април 2018 година како дел од кампањата „Eat Like A Pro. Секоја објава на Твитер или Инстаграм со хаштаг #EatLikeAPro носеше донација од 1 ЕУР за УНИЦЕФ.

 

Со оглед дека имаше над милион објави во првите 11 дена, над 500.000 семејства моментално имаат корист од подобар пристап до поздрава храна и поурамнотежена исхрана. 

 

Виктор Агуајо, директор на Глобалната програма за исхрана на УНИЦЕФ, ни рече: „Детската дебелина е се  повеќе присутна во посиромашните семејства и во посиромашните земји, особено затоа што децата не ги добиваат сите хранливи материи што им се потребни за здравјето. Ја поздравуваме поддршката на нашите партнери, Беко и ФК Барселона, кои тесно ќе соработуваат за да донесат позитивни промени за децата во целиот свет“. 

 

 

 

Фенербахче Беко

Машки кошаркарски тим 

Машката кошаркарска екипа на Фенербахче Беко стигна до Фајнал -форс 5 пати по ред и исто така учествуваше во 3 од последните 4 финалиња на Евролигата. Овој успех е резултат на фокусот на привлекување на најдобрите млади играчи во Европа и негување на културата на физичката подготвеност, здравје и посветеност кон континуирано самоусовршување. 

 

Сето ова е совршено во согласност со вредностите кон кои се стремиме. Почнувајќи од 2019 година, Беко е главен спонзор на машката кошаркарска екипа на Фенербахче, па играчите го носат нашето лого на своите дресови. 

Легендарниот тренер на машката кошаркарска екипа Фенербахче, Жељко Обрадовиќ, целосно ја прифати Eat Like a Pro. 

 

Обрадовиќ верува дека кампањата Eat Like a Pro е „извонредна одговорност“ и вети дека сите нејзини играчи „ќе негуваат примерни навики за исхрана за идните генерации“. 

The League of Legends

 

  Европско првенство  

Европскиот шампионат во The League of Legends е светски престижен настан во областа на е-спортот, во кој играчите на е-спортови играат на највисоко ниво со над 99 милиони луѓе ширум светот. 

 

По долга борба да се признае како легитимен спорт, сега секој во светот знае дека дури и професионалните играчи за е-спорт се вистински спортисти. Исто како и традиционалните спортски професионалци, играчите на League of Legends тренираат со професионални нутриционисти и веруваат дека здравата исхрана и редовното вежбање се клучните компоненти на успехот. 

За разлика од професионалците за е-спорт, се чини дека повеќето обожаватели не се свесни за важноста на здравата исхрана и вежбање. Во 2019 година, се здруживме со Riot Games и станавме официјален снабдувач за LEC. 

 

Соработуваме со професионални играчи при промоваирање здрави навики во исхраната меѓу дигиталната публика која се огледува на нив. Ова партнерство ни овозможува да им оддадеме почит на најновата група спортисти и да допреме до публика која досега беше запоставена.