Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете вашата споредба?
Продолжи
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

FRL 3374 B: Фритеза (Воздух, 1750 W)

FRL 3374 B
FRL 3374 B
FRL 3374 B
FRL 3374 B
shadow

Drag image left & right to rotate.

FRL 3374 B: Фритеза (Воздух, 1750 W)

Поставување на топлина Да
Одстранлив резервоар и корпа Да
Тајмер Да
В Д Ш
Dimension (cm)
0 Висина
0 Ширина
0 Длабочина
itemModel.imageName
itemModel.imageName
banner-fryer-1920x600-MK
banner-fryer-375x600-MK

Традиционалното пржење заменете го со здрави, вкусни и брзи јадења без многу масло.

 

Запознајте ја фритезата на топол воздух на Beko - овој кујнски апарат што штеди енергија ќе ја промени вашата кујна.

LED екран на допир

 

Благодарение на него, можете лесно и интуитивно да го контролирате уредот со избирање на соодветни поставки и режими на работа. Висококвалитетниот екран ви овозможува лесно читање информации за работниот статус, преостанатото време до крајот на готвењето или температурата. Покрај тоа, моделот е опремен со звучен сигнал.

9 однапред поставени функции за готвење

 

Фритезата Beko е повеќе од само пржење! Благодарение на избор на 9 практични програми, можете да подготвите не само вкусен помфрит, риба, месо или ракчиња, туку и колачи.. Уредот ви овозможува и одмрзнување и сушење на храната за да го забрзате процесот на подготовка на вкусни оброци.

Голем капацитет на садот и корпа

 

Благодарение на големиот капацитет на садот (7,6 l), можете брзо и лесно да подготвите оброк за целото семејство или за гостите. Отстранливата корпа ќе ви ја олесни работата и ќе ви овозможи да ги надгледувате ефектите од готвењето.

Голема моќност

 

Воодушевете ги вашите најблиски со совршени крцкави јадења! Високата моќност на уредот (1500 W) ви овозможува брзо да подготвите совршено крцкави и рамномерно пржени грицки за секоја пригода.

 

Широк температурен опсег

 

Прилагодете ја моќноста на уредот според видот на месото или зеленчукот. Широк температурен опсег до 200°C ви овозможува да ги постигнете најдобрите резултати на пржење и да обезбедите совршен вкус на секое јадење.

Тајмер

 

Дали ви се допаѓаат полесни јадења или добро зготвени парчиња? Приспособете го времето за готвење на вашите омилени јадења според вашите потреби и желби - поставете го тајмерот за прецизно да ја одреди должината на готвењето.Карактеристики

Вграден тајмер

Прецизен тајминг, резултати без напор

Повеќе да не стоите над фритерот за да бидете сигурни дека работите нема да се завлажнат. Тајмерот за пржење значи дека можете да се опуштите додека не завршите помфрит или зеленчук. Само поставете го вистинското време за вашиот рецепт и земете книга или фати за вашето омилено ТВ-шоу.

Лажица за мерење на маслото

Здрав помфрит со една лажица масло

Деновите на фрлање шише масло во фритеза завршија. Лажицата за мерење на маслото ви овозможува прецизно да измерите колку масло да користите за да помфритот ви излезе вкусно крцкав и здрав.

Технички спецификации

Клучни карактеристики

Тип на фритеза

Воздух

Моќност

1750 W

Капацитет на садот

7,6
Функции и карактеристики

Поставување на топлина

Тајмер

Внатрешен материјал за садот

Нелеплив слој

LCD екран

Одстранлив резервоар и корпа

Стаклен капак

Додатоци безбедни за миење во машини за садови

Заштита од прегревање

Washable Cooking Basket

Yes

Automatic Cooking Program

9
Димензии и тежина

Висина

31.3 cm

Ширина

37.9 cm

Длабочина

31.6 cm

Тежина

4.8 kg

Спакувана висина

38.3 cm

Спакувана ширина

33.3 cm

Спакувана длабочина

43.5 cm

Тежина на паќетот

7.48 kg

Поддршка