Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете вашата споредба?
Продолжи
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

WTV 7522 XCW: Самостојна машина за перење (7 kg, 1000 rpm)

WTV 7522 XCW
WTV 7522 XCW
WTV 7522 XCW
WTV 7522 XCW
shadow

Drag image left & right to rotate.

WTV 7522 XCW: Самостојна машина за перење (7 kg, 1000 rpm)

Energy Efficiency Class D
Ниво на бучава за перење 54 dBA
Ниво на бучава на центрифугирање 72 dBA
Боја Бела
В Д Ш
Dimension (cm)
0 Висина
0 Ширина
0 Длабочина

Карактеристики

ProSmart™ инвертер мотор

Висока ефикасност, висока издржливост, низок шум

Не грижете се за сметката за енергија и не си имајте главоболка секогаш кога ќе ја исушите облеката. Благодарение на дизајнот на моторот без четкички, ProSmart™ нуди енергетска ефикасност, пониски нивоа на звук и поголема издржливост - сето тоа во една машина. Сè, за да добиете најмногу од вашата машина за сушење без да го нарушите вашиот месечен буџет или вашиот мир.

StainExpert™ Програм

Беспрекорно чистење на дамки за 24 видови дамки

Ставете ги белиот оцет, сокот од лимон и сапунот за садови на страна. Тие припаѓаат во кујната, а вашата обоена облека припаѓа на машината за перење со програмата StainExpert. Без разлика дали станува збор за кафе, кечап, чоколадо, шминка или крв, StainExpert™ е дизајниран специјално за да се ослободи од 24 различни видови на дамки, така што повеќе нема да мора да претходно да третирате никакви дамки.

Програма Xpress Super Short 14 мин

2 кг чисти алишта за 14 мин

Не бараат сите алишта интензивно миење. Понекогаш, брзото миењее доволно. Програмата Xpress Super Short 14 Min ви овозможува да исперете до 2 кг алишта за само 14 минути. 2 кг можеби не звучи многу, но тоа е како 20 маици! Тоа е повеќе од доволно за да ве извадиме од вратата.

AntiCrease®

Алишта без брчки

Ако пеглањето не ви е омилена домашна работа (дали е тоа на некого?) запознајте се со функцијата AntiCrease® овозможена од IonGuard® технологијата. Периодично го врти барабанот на крајот од циклусот за да ја задржите облеката свежа и без брчки. Тоа е помалку пеглање за вас, за да можете го правите повеќе она што го сакате.

Други карактеристики

Технички спецификации

Клучни карактеристики

Капацитет на перење

7 kg

Energy Efficiency Class

D

Максимална брзина на центрифугирање

1000 rpm

Ниво на бучава за перење

54 dBA

Spinning Noise Level

72 dBA

ProSmart Inverter Motor

Орка

Висина

84 cm

Ширина

60 cm

Длабочина

49 cm

Технологија на пареа

SteamCure

Тип на дисплеј

Дигитален дисплеј

Боја

Бела

Тип на конструкција

Самостојно

Product Series

b100
Програми

Број на програми

15

Програма 1

Програма за памуци

Програма 2

Eco 40-60

Програма 3

Програма за синтетика

Програма 4

Програма Daily Xpress / Xpress Super Short 14 мин

Програма 5

Мешана програма

Програма 6

Волна / рачно перење програма

Програма 7

GentleCare Programme

Програма 8

Програма центрифугирање и цедење

Програма 9

Програма за плакнење

Програма 10

Програма за перење на темни алишта / фармерки

Програма 11

Програма за отворено / спортови

Програма 12

StainExpert Programme

Програма 13

Програма Хигиена+ со пареа

Програма 14

Програма за палтиња со пареа

Програма 15

Програма за кошули со пареа
Функции

Функција 1

Предперење

Функција 2

Fast+

Функција 3

Дополнително плакнење

Под-функција 1

Чистење на барабанот со пареа

Под-функција 3

AntiCrease+
Технологии

ProSmart Inverter Motor

Орка

Технологија на пареа

SteamCure

OptiSense

Дизајн

AquaWave

XL Врата

Тип на дисплеј

Дигитален дисплеј

Боја

Бела

Материјал на барабан

Нерѓосувачки челик
Перформанси и потрошувачка

Капацитет на перење

7 kg

Energy Efficiency Class

D

Максимална брзина на центрифугирање

1000 rpm

Ниво на бучава за перење

54 dBA

Spinning Noise Level

72 dBA

Годишна потрошувачка на енергија (kWh / година)

173 kWh

Годишна потрошувачка на вода (L / година)

9679 L

Волтажа

230 V

Фреквенција

50 Hz

Water Consumption

40 L

Energy Consumption

69 kWh

Spinning Noise Class

A
Димензии и тежина

Висина

84 cm

Ширина

60 cm

Длабочина

49 cm

Тежина

59 kg

Спакувана висина

88 cm

Спакувана ширина

65 cm

Спакувана длабочина

51.5 cm

Тежина на паќетот

60 kg
Безбедност

Детско заклучување

Заштита од прелевање

Неизбалансирана контрола на оптоварување

Автоматско прилагодување на водата

Поддршка

Beko

Licensee limited to certain jurisdictions