Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Are you sure you want to clear your wishlist?
Continue
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

DIS26021: Машина за миење садови (10 поставете поставки, Slimline)

DIS26021
DIS26021
DIS26021
DIS26021
shadow

Drag image left & right to rotate.

DIS26021: Машина за миење садови (10 поставете поставки, Slimline)

Energy Efficiency Class E
Ниво на бучава 47 dBA
Големина Slimline
В Д Ш
Dimension (cm)
0 Висина
0 Ширина
0 Длабочина
Поставки за место
Поставки за место
0
Потрошувачка на вода
Потрошувачка на вода
0

Карактеристики

LedSpot™

Индикаторско светло за статусот

Ако вашата вградена машина за миење садови е толку тивка што ќе се натерате да погодите дали работи или не, еве го LedSpot. LedSpot™ е индикативно светло за статусот на програмата што свети на подот, во основата на машината за да ве извести дали работи или не. Нема повеќе претпоставки кога да се растовари машината за миење садови.

Fast+

3 пати побрзо чистење

Понекогаш немате време да чекате да заврши целосниот циклус на перење. Функцијата Fast + го забрзува циклусот на перење до 3 пати* со оптимални перформанси, што значи дека можете да миете и да служите за многу кратко време.* Тестирано од внатрешни лаборатории.

Лизгачки диспензер за детергент

Лесен за отворање капак на диспензерот

Не повредувајте ги прстите обидувајќи се да го отворите дозерот за детергент. Лизгачкиот диспензер за детергент е толку лесен за отворање и затворање што го прави додавањето на детергент леснотија.

Подршка на плоча со лесно преклопување

Дополнителна просторија за тенџериња и тави

Секојпат кога готвите, користите тенџериња и тави со различна големина и ви треба машина за миење садови што го разбира тоа. Поддршката за лесна преклопена плоча ви овозможува лесно да отстраните простор за плочи да се сместат во тие масивни садови и тави. Деновите кога требаше да ги миете најголемите предмети со рака ги нема, пријатно!

Технички спецификации

Клучни карактеристики

Тип на конструкција

Целосно-интегриран

Големина

Slimline

Комплети на садови

10

Потрошувачка на вода по циклус

9.5 L

Energy Efficiency Class

E

Ниво на бучава

47 dBA

Тип на дисплеј

LED

Вид на прилагодување на горната корпа

New 3 Position Loaded Adjustable_L

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (долна корпа)

2

Fast+

Одложено време

Да со рачно прилагодување до 24 часа

Флексибилно пола полнење

Програми

Број на програми

6

Програма 1

Програма Eco 50 °C

Програма 2

Автоматска програма

Програма 3

Интензивна програма од 70 ° C

Програма 4

Quick & Shine Programme

Програма 5

Мини програма

Програма 6

Програма за предперење
Функции

Функција 1

Полу полнење

Функција 2

Fast+

Функција 3

Екстра сушење

Функција 4

Супер плавење
Технологии

Fast+

Супер плавење

Флексибилно пола полнење

Одложено време

Да со рачно прилагодување до 24 часа

Функција на таблета

Автоматска таблета

Систем за нега на стакло

GlassShield

Сензор за гадно

Систем за сушење

Статично

InnerClean

Дизајн на корпи и стандардни додатоци

Вид на прилагодување на горната корпа

New 3 Position Loaded Adjustable_L

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (долна корпа)

2

Тип корпа за прибор за јадење

Кошница за прибор за јадење во тенка големина

Рафт за шољи

Број на рафтови на шољи

2
Дизајн

Материјал на када

Када од не'рѓосувачки челик

Тип на дисплеј

LED

Дизајн на раката за прскање

Робусна спреј рака

Лизгачки диспензер за детергент

Следач на програма

LedSpot
Перформанси и потрошувачка

Комплети на садови

10

Energy Efficiency Class

E

Годишна потрошувачка на енергија

211 kWh/year

Energy Consumption (kWh/cycle)

0.755 kWh

Потрошувачка на вода по циклус

9.5 L

Годишна потрошувачка на вода

2660 L / годишно

Ниво на бучава

47 dBA

Број на нивоа на прскање

2

Волтажа

220 - 240 V

Фреквенција

50 Hz

Noise Class

C
Димензии и тежина

Висина

81.8 cm

Ширина

44.8 cm

Длабочина

55 cm

Тежина

28.5 kg

Спакувана висина

85.9 cm

Спакувана ширина

49.4 cm

Спакувана длабочина

66.1 cm

Тежина на паќетот

31 kg
Безбедност

Безбедност на довод за вода

WaterSafe+