Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Are you sure you want to clear your wishlist?
Continue
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

DIN48532: Машина за миење садови (15 поставете поставки, Целосна големина)

DIN48532
DIN48532
DIN48532
DIN48532
shadow

Drag image left & right to rotate.

DIN48532: Машина за миење садови (15 поставете поставки, Целосна големина)

Класа на енергетска ефикасност А+++
Ниво на бучава 44 dBA
В Д Ш
Dimension (cm)
0 Висина
0 Ширина
0 Длабочина
Поставки за место
Поставки за место
0
Потрошувачка на вода
Потрошувачка на вода
0

Карактеристики

SlidingFit

Совршена интеграција со мебелот

Претходно сте купиле вградена машина за миење садови, но некако вратата од мебелот едноставно не одговара на предниот панел. Механизмот SlidingFit ја прави вратата на мебелот да се лизне преку предниот панел кога ќе ја отворите вратата. Ова ја намалува висината на цоколот и ви овозможува подолга врата за мебел. Тоа значи совршена интеграција со мебелот без грди празнини.

LedSpot™

Индикаторско светло за статусот

Ако вашата вградена машина за миење садови е толку тивка што ќе се натерате да погодите дали работи или не, еве го LedSpot. LedSpot™ е индикативно светло за статусот на програмата што свети на подот, во основата на машината за да ве извести дали работи или не. Нема повеќе претпоставки кога да се растовари машината за миење садови.

FlexiDrawer™

Послужавник за прибор за јадење со 5 позиции за флексибилни опции за полнење

После посебна пригода, треба рачно да ги измиете најскапите коктели или чаши за вино е последното нешто за што некој сака да размисли. За среќа, FlexiDrawer ™ ви овозможува да поставите послужавник за прибор за јадење во 5 различни позиции во зависност од просторот што ви треба на горната решетка. Сега можете да ги миете чашите со најдолго стебло во машината за миење садови.

Fast+

3 пати побрзо чистење

Понекогаш немате време да чекате да заврши целосниот циклус на перење. Функцијата Fast + го забрзува циклусот на перење до 3 пати* со оптимални перформанси, што значи дека можете да миете и да служите за многу кратко време.* Тестирано од внатрешни лаборатории.

Други карактеристики

Технички спецификации

Клучни карактеристики

Тип на конструкција

Целосно-интегриран

Големина

Целосна големина

Комплети на садови

15

Потрошувачка на вода по циклус

9.5 L

Energy Efficiency Class

D

Ниво на бучава

44 dBA

Тип на дисплеј

LED

Послужавник за прибор за јадење

FlexiDrawer

Вид на прилагодување на горната корпа

New 3 Position Loaded Adjustable_L

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (долна корпа)

4

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (горна корпа)

3

Fast+

Интензивно перење од долната решетка

Одложено време

Да со рачно прилагодување до 24 часа

Флексибилно пола полнење

Програми

Број на програми

8

Програма 1

Автоматска програма

Програма 2

AquaFlex Programme

Програма 3

Интензивна програма од 70 ° C

Програма 4

Програма Eco 50 °C

Програма 5

GlassCare 40 °C програма

Програма 6

Quick & Shine Programme

#REF!

Мини програма

Програма 8

Програма за предперење
Функции

Функција 1

TrayWash

Функција 2

Fast+

Функција 3

SteamGloss

Функција 4

Полу полнење

Под-функција 1

Таблета
Технологии

Интензивно перење од долната решетка

Fast+

Флексибилно пола полнење

Одложено време

Да со рачно прилагодување до 24 часа

Функција на таблета

Автоматска таблета

Систем за нега на стакло

GlassShield

Сензор за гадно

Систем за сушење

Ефективно сушење
Дизајн на корпи и стандардни додатоци

Послужавник за прибор за јадење

FlexiDrawer

Вид на прилагодување на горната корпа

New 3 Position Loaded Adjustable_L

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (долна корпа)

4

Број на лесни подлоги за преклопување плочи (горна корпа)

3

Тип корпа за прибор за јадење

Кошница за прибор за јадење во тенка големина

Рафт за шољи

Број на рафтови на шољи

2

Додатоци

Додаток за држење на послужавник
Дизајн

Материјал на када

Када од не'рѓосувачки челик

Тип на дисплеј

LED

Систем за контрола на директен пристап

E9L-BLDC

Дизајн на раката за прскање

CornerIntense

LED Illumination

Лизгачки диспензер за детергент

Тип на инсталација на врата

SlidingFit

Следач на програма

LedSpot
Перформанси и потрошувачка

Комплети на садови

15

Energy Efficiency Class

D

Годишна потрошувачка на енергија

241 kWh/year

Energy Consumption (kWh/cycle)

0.861 kWh

Потрошувачка на вода по циклус

9.5 L

Годишна потрошувачка на вода

2660 L / годишно

Ниво на бучава

44 dBA

Број на нивоа на прскање

3

Волтажа

220 - 240 V

Фреквенција

50 Hz

Noise Class

B
Димензии и тежина

Висина

81.8 cm

Ширина

59.8 cm

Длабочина

55 cm

Тежина

39.8 kg

Спакувана висина

85.9 cm

Спакувана ширина

64.4 cm

Спакувана длабочина

66.1 cm

Тежина на паќетот

42.8 kg
Безбедност

Безбедност на довод за вода

WaterSafe+

Поддршка