Ви благодариме за повратните информации
Само што го додадовте овој производ на вашата листа на желби.
Само што го отстранивте овој производ од вашата листа на желби.
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Не можете да додадете повеќе во списокот со желби
Дали сте сигурни дека сакате да ја избришете вашата споредба?
Продолжи
Можете да споредувате само производи од истата категорија.
Додадовте производ за споредба! Продолжите!
Го отстранивте производ за споредба! Продолжите!
Вашата листа за споредба е полна!
Додадовте само 1 производ. Додајте повеќе производи за споредба

BIWM15500XDS: Вградена рерна (60 cm, 68 Л)

BIWM15500XDS
shadow

Drag image left & right to rotate.

BIWM15500XDS: Вградена рерна (60 cm, 68 Л)

Класа на енергетска ефикасност на главната шуплина A+
Тип на дисплеј Текст LCD
Висина 59.5 cm
В Д Ш
Dimension (cm)
0 Висина
0 Ширина
0 Длабочина

Карактеристики

Комбинирана микробранова печка

Конвенционално и микробранова печка комбинирано за побрзи оброци

Некои оброци ви се потребни брзо, други сакате да ги вкусите. Сега и двете можете да ги имате со една печка. Заштеда на време на микробранова технологија е комбинирана со конвенционална печка, што ви дава можност да ги користите заедно или самостојно, за да можете да готвите вкусни јадења за половина од времето, со дел од енергијата.

CookSense®

Сонда за месо за совршено ретко, средно или добро направено месо

Не дозволувајте преварено или недоволно варено месо да ве однесе долу. Дозволете му на CookSense® да ги преземе претпоставките за печење месо во рерна. Едноставно, вметнете ја сондата во месото и закачете ја на wallидот на шуплината. Measureе ја измери внатрешната температура и ќе ви каже точно кога вашето месо е ретко, средно или добро направено, така што ќе добивате совршени резултати секој пат.

Халогено осветлување

Јасен поглед на она што се случува внатре

Сакате да видите како се одвива готвењето, но не сакате да ја отворите вратата и да ја изгубите топлината внатре? Халогенското осветлување ви помага да ја видите целата празнина на вашата рерна, така што ќе можете да внимавате на вашите кулинарски креации со цврсто затворена врата.

SoftDoor™

Нежно и тивко отворање и затворање на вратата

Кога рацете се полни, понекогаш не можете,а да не ви тресне вратата на рерната. SoftDoor™ има специјални шарки што го забавуваат затворањето и отворањето на вратата на рерната. Нема повеќе грубо отворање врата со колено или лакт кога рацете се полни и повеќе нема гласни звуци во кујната.

Издржлива врата

Цврста врата за носење тешки садови и садови за готвење

Зешки, тешки тави и садови можат да бидат непогодни за вадење од рерната. Издржливата врата поддржува товари тешки дури 22,5 кг. Тоа е 20% повеќе од вообичаените врати на рерната, така што ќе можете да го потпирате вашиот топол сад на отворена врата од рерната додека земате воздух.

Технички спецификации

Клучни карактеристики

Тип на продукт

60 cm

Висина

59.5 cm

Ширина

59.4 cm

Длабочина

56.7 cm

Број на функции

20

Тип на дисплеј

Текст LCD

Волумен на главната шуплина

68 L

Класа на енергетска ефикасност на главната шуплина

A+

Чистење на пареа

SteamShine

Тип на рерна на главната празнина

Мулти функционална

Начин на отворање на вратата

Паѓачко

Боја

Нерѓосувачки челик без отпечатоци
Функции на главната празнина

Тип на рерна на главната празнина

Мулти функционална

Број на функции

20

Одмрзнување

Асистирано с вентилатор

Конвенционално готвење

готвење на пица

Повеќе димензионално готвење

Електрична скара

Вентилаторско греење

Микробранова печка со греење на вентилаторот

Микробранова печка со скара и вентилатор

Скара со вентилатор

Еко загревање со вентилатор

Чување топло

Бавно готвење

Полу скара

Долно греење

Микробранова печка

Микробранова печка со скара

Готвење со ниска температура

Стандардни додатоци

Сонда за месо

CookSense

Број на стандардни подножја

1

Број на стандардни решетки за жици

1

Број на стаклени ленти

1
Чистење

Чистење на пареа

SteamShine
Технологии

Број на додатоци за PizzaPro +

1

Комбинирана микробранова печка

Тип на скара

Електрична скара

Вентилатор за ладење

Дизајн

Вид на осветлување

Халогено осветлување

SoftDoor

Тип на дисплеј

Текст LCD

Број на шуплини

1

Број на нивоа на полици

Странични полици на 5 нивоа

Боја на празнина

Црн енамел

Начин на отворање на вратата

Паѓачко

Боја

Нерѓосувачки челик без отпечатоци
Безбедност

Детско заклучување

Перформанси и потрошувачка

Волумен на главната шуплина

68 L

Класа на енергетска ефикасност на главната шуплина

A+

Извор на топлина во главната шуплина

Електричен

Вкупна електрична енергија

2700 W

Волтажа

220 - 240 V

Фреквенција

50 Hz
Димензии и тежина

Висина

59.5 cm

Ширина

59.4 cm

Длабочина

56.7 cm

Тежина

45 kg

Спакувана висина

65.5 cm

Спакувана ширина

66 cm

Спакувана длабочина

66 cm

Тежина на паќетот

48.2 kg

Димензии на лажат - Орман (ШxДxВ) (мм)

560×550×590

Димензии на лажат - Орман (ШxДxВ) (мм)

560×550×600

Beko

Licensee limited to certain jurisdictions